Таємниці графіті Софіївського собору - лекція КОД

Проводит:

 Вячеслав Корниенко

Продолжительность

2,5 часа

Место встречи:

ул. Богдана Хмельницького, 16-22,КИЕВПРОЕКТ


Київський КОД запрошує вас на чергову лекцію із циклу КОД історії Києва!
Цього разу лекція буде присвячена найцікавішим написам графіті княжої доби на стінах Софійського собору. Лектором буде кращий спеціаліст з цього питання в Україні В. В Корнієнко.

Про що ми дізнаємося на лекції:
• Як взагалі з’явилось явище графіті в Софії, з якою метою кияни псували давні стіни, незважаючи на те, що це вважалося злочином аналогічним розриванню могил і тягнуло за собою суворе покарання?
• Про що писали давні кияни, що вони розказують про себе і про ті часи?
ШОК: графіті повністю спростовують офіційну версію заснування Софії Київської!
• Які таємниці, що їх намагались приховати давні історики, розкривають написи простих людей?
• Давні документи купівлі-продажу на стінах храму: навіщо таке робити і чим торгували?
• Коли чекали кінець світу в Київській Русі, і як до цього готувались?
Заклинання на стінах християнського храму? «Ані–ані, мані–мані, пуко кріва плакі кікі» – що то воно таке означає?
Наклепник Йосип, злодій Кузьма і нерішучий Кіпріан – відомі історії невідомих киян.
• Київські автографи французької королеви, про що писала королева Анна?
• Як Володимир Мономах допоміг київським вірменам вже лежачі у труні?
• Та багато інших цікавинок.

Графіті
– це не тільки сучасне мистецтво, це загальний термін, яким позначаються усі стародавні написи на стінах історичних будівель.
І багато тисяч років назад люди писали на стінах. Вони хотіли залишити свій слід в історії, і їм це вдалося! Це дивовижне явище, яке передає нам не ретушовану, справжню людську історію минулих поколінь. Графіті розповідають, чим жили, чого боялися, як кохали і ненавиділи, тужили і творили величні справи наші предки. Найбільша кількість історичних написів в Україні сконцентрована звісно на стінах найвеличнішого храму Русі-України – Софії, їх там більше 7000 тисяч!

Таємниці Софійських графіті буде розкривати нам провідний науковий співробітник відділу науково-історичних досліджень Національного заповідника «Софія Київська» В’ячеслав Васильович Корнієнко. Саме він віднайшов і «прочитав» 6700 графіті, зокрема й ті, що підтвердили концепцію більш раннього, ніж досі вважали дослідники, заснування головного храму Київської Русі! Це найбільший спеціаліст з цього питання в Україні!
Тож це унікальна можливість котрою неможна знехтувати!ОТЗЫВЫ

Оставить отзыв:

Кто проводил: Вячеслав Корниенко

Олена

Лекція дуже сподобалася. В. Корнієнко - інтелігентна людина, професійний науковець, кваліфікований спеціаліст із проблем графіті Софії Київської. Приємно, що науковець виявився чудовим лектором. Дуже доречними було використання слайдів із зображенням графіті. У майбутньому було би доцільно організувати виставку-продаж книг лектора та провести афтографсесію.


Анна

Отличная лекция, два часа пролетели незаметно. Казалось бы, представлена серьезная научная информация о кропотливой работе по расшифровке древних текстов, но было просто захватывающе! Большое спасибо Вячеславу Корниенко и Киевскому коду. Думаю, в дальнейшем можно организовывать встречи и с другими учеными, которые занимаются историей города.


Мирослава Веремійчик

Лекція дуже цікава, змістовна. Подяка лектору і організаторам. Дирекції Софіївського собору порібно використовувати графіті у сувенірах.


Руслан Горусев

Рассказ докладчика был последовательно-логичным и очень интересным. Приятно было видеть, как лектор полностью владеет материалом, исчерпывающе отвечает на все вопросы аудитории, по памяти называет десятки фактов и дат. Побольше бы было таких ученых в нашей науке! Спасибо КОДу за образцово-показательную лекцию!