Екскурсія "Графіті Софії Київської"

Проводить:

 Вячеслав Корнієнко

Тривалість

2 години

Контактний телефон 

063 302 36 40

Місце зустрічі:

біля кас СофііСофія Київська – перлина української історії та архітектури, святиня збережена з часів Київської Русі. А що як ми скажемо, що стіни цього собору можна читати як сторінки книги? Не вірите?

Тоді приходьте на цю екскурсію і побачте на власні очі старовинні графіті – написи, які протягом 7 століть віряни залишали на стінах храму. В цих написах зашифровано або неприховано написано простими людьми найлюдяніше і найпотаємніше: емоції, переживання, страждання, благословення та прокльони - ціле життя поколінь, викарбуване на стінах, розказане відверто. На сьогодні збереглося понад 7 500 графіті XI – XVII ст.!  Кожен із написів – може розповісти багато цікавих та несподівних фактів з історії України та українців.

Деякі з графіті були видряпані на стінах ще до розпису храму! Серед найцікавіших софійських графіті — запис про смерть Ярослава Мудрого, софійська абетка, автограф Володимира Мономаха та багато-багато інших!

 

Навіщо і хто залишав написи на стінах давнього собору? Про це також дізнаєтеся на екскурсії і точно здивуєтеся.
 

А ще:

  • побачити і почути прочитання й пояснення найцікавіших графіті собору
  • дізнатися найцікавіше та маловідоме про буденність життя Київської Русі
  • потрапити у місця старовинного собору, які зазвичай закриті для відвідувачів: Південну Вежу та Мазепинську капелу
  • почути про графіті з перших уст – від того, хто все своє життя присвятив віднаходженню, фіксації та розшифровуванню графіті Софія Київської


Екскурсію проводить В’ячеслава Корнієнко –  доктор історичних наук, заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника “Софія Київська”, автора 12 наукових монографій та майже двохсот статей.
 

Приходьте почути те, що повідають стіни Софії Київської про нашу історію.
 

Вхідні квитки на територію Софії Київської та у собор включено у вартість. Тож після екскурсії зможете ще самостійно погуляти територією. 
 

Вартість для дітей до 12 років за КОД ціною.
Ребенкова І.Е.

Проводив Вячеслав Корнієнко

Чудова екскурсія! Вячеслав Корніенко професійна, фахова людина. Його розповіді були наче місток в минуло. Ми побачили Київ 11-12 сторіччя і людей, освічиних, з їх проблемами і бажаннями. Після такої екскурсії захотілося ще почитати и послухати розповіді про ті часи. Що і робила наступний день.


Олена

Проводив Вячеслав Корнієнко

В самом начале экскурсии монотонный голос и неторопливая речь экскурсовода наводили скуку, речь шла о вещах известных со школы. Но чуть позже он попросил задавать вопросы, не после рассказа, а по ходу, сразу. И я стала спрашивать, не боясь показаться наивной и необразованной. И вдруг увидела, что на каждое «как и почему» у него загораются глаза и начинается другой, удивительный рассказ. Как по почерку определить время написания, как понять нарисованные сюжеты, на каком языке надпись и о чём. Люди, жившие тысячу лет назад, открывали нам свои страхи, тайны. Собор становился не просто памятником архитектуры, а живым участником событий истории. Вместо полутора часов мы ходили два с половиной, Вячеслав щедро делился тем, что знает. И это были не взятые из книжек факты, а что-то более глубокое, пережитое, открытое им и любимое им. Я это чувствовала. На эту экскурсию для развлечения не ходите, не понравится. Идите, если читали хоть немного, знаете, интересуетесь, может, смотрели фильмы и срезонировало. Тогда получите не просто удовольствие.


Наталія

Проводив Вячеслав Корнієнко

Перший раз в житті, коли мені і моїй сім`ї, не сподобалась екскурсія. Повне розчарування ((. Не зрозуміло, за що така висока ціна за екскурсію...


Юлія

Проводив Вячеслав Корнієнко

Дуже цікава екскурсія! Дізналися багато історичної інформації, а також побачили різноманітні середньовічні графіті (автографи Анни Ярославни та Володимира Мономаха, графіті – молитви, графіті-прокльони та ін.). З нетерпінням чекаємо інші екскурсії з В`ячеславом Корнієнком. Дякуємо В`ячеславу Корнієнку і Київському КОДу!


Олена

Проводив Вячеслав Корнієнко

Величезна щира вдячність В`ячеславу Корнієнко за його працю, завдяки якій ми змогли почути і побачити унікальні факти історії Софії Київської, які живуть на її стінах вже тисячу років! Це неймовірні, незабутні враження та суцільний захват!!!