Лекції

Зустріч з романсом

Проводить:

 Лена Смовженко Лена Смовженко

Тривалість

2 часа

Місце зустрічі:

Дім Вчених, вулиця Володимирська, 45а


Романс, на відміну від інших пісень, вважається більш витонченим видом мистецтва. 
 
Його мелодійна подача потребує певної професійної підготовки, обов’язково – музичний супровід, та й стиль виконання романсів також особливий.
Отже, саме такою, особливою і небуденною, буде і наша з вами зустріч. Ви почуєте найвідоміші твори цього жанру в напрочуд талановитому виконанні. Та хіба може бути інакше, коли за справу береться Заслужена артистка України,солістка Національного будинку органної та камерної музики Ганна Бубнова і її найкраща учениця- лауреат міжнародних та всеукраїнського конкурсів Ірина Бокал?
 
Ми підібрали для вас романси класичні, сучасні, іноземні, українські, ті, що звучать в улюблених фільмах і на світових сценах.
 
Але чи задумувались ви, що кожен з них має свою унікальну історію? Кожен романс – це, по суті, квінтесенція чиєїсь долі, де поєднались кохання, зустрічі-прощання, радість, сльози, особисті падіння і злети. Тому сьогодні ми не тільки заспіваємо, а й розповімо, як саме створювались ці музичні шедеври. Тим більше, що деякі з них мають пряме відношення до Києва і його мешканців.
 
Ви дізнаєтесь:
 
– яка любовна трагедія Івана Буніна, справжній сонячний напад, стали темою відомого романсу Сергія Рахманінова;
– як соцький Мусій та його зальоти благословили на довге життя кілька українських романсів;
– що спільного між поезією Ліни Костенко і сучасною французькою музикою;
– як спів  “для себе” в київському готелі вивів сором’язливу покоївку на музичний Олімп;
– яким чином син різника,що мав стовідсотково успадкувати сімейну професію (інші варіанти навіть не обговорювались),став найвідомішим композитором світу, автором ніжних, прекрасних мелодій;
– як наше місто і Володимир Басов осучаснили те, що колись було заборонено.
 
Також ви почуєте один iз найпопулярніших у світі романсів,який виконують геть усі-від оперних співаків до рок-музикантів. А головне-це по-справжньому чарівна атмосфера нашого вечора,яка потім надовго залишиться з вами!
 
Захід є авторською програмою Олени Смовженко.ВІДГУКИ

Залишити відгук:


Тетяна Сізончик

Проводив Лена Смовженко

`Зустріч з романсом` 09.01.2022 Це була дуже зворушлива для мене зустріч. Зустріч з творчим тріо: чарівною пані Оленою, людиною-світлячком - Ганною Георгіївною Бубновою та її дивовижною ученицею - Іриною Бокал. Я заплакала, як тільки пролунав пронизуючий до мурашок голос Ірини, на першому ж романсі. А на музичній паузі, від поезії Ліни Костенко у зворушливому прочитанні пані Олени і французької музики, яку для нас творила Ганна Георгіївна, плакала, мабуть, вся зала... Дякую від щирого серця за свято душі, яке ваше тріо подарувало всім гостям! Вийшла з Дому Вчених, і хотілося всім посміхатися, помічаєш навколо якісь хороші дрібниці, і хочеться з усіма спілкуватися і всіх любити:) Дякую Олені Смовженко, Ганні Георгіївні, Ірині Бокал за вогник, який ви в мені запалили. І, думаю, я не помилюсь, якщо скажу, що ваше тріо запалило його в серцях більшості гостей. Така чарівна та святкова атмосфера панувала на Зустрічі!


Світлана

Проводив Лена Смовженко

Я стараюсь не пропускати екскурсії Олени. Деякі відвідала двічі. Чудово проведена «зустріч з романсом». Нові відомості про романси від Олени, які переплітались з віртуозною грою Галини Бубновоі та чарівним голосом Ірини Бокал, надовго залишаться в душі. Велике Дякую і чекаю нових зустрічей!


Ірина

Проводив Лена Смовженко

Еще один шедевр от Елены Смовженко! Очарована исполнением романсов. музыкальным сопровождением и интереснейшими историями, рассказанными Еленой почти шептом. Прошло несколько дней, а я все еще под впечатлением от услышанного. Рекомендую ВСЕМ!!!


Ольга

Проводив Лена Смовженко

Встреча с романсом украсила мой вчерашний день. Прекрасное музыкальное сопровождение и волшебный голос Ирины доводил до слёз. А рассказанные Еленой истории романсов завораживали. Спасибо!