Лекції

Лекція "Язичницьке православ"я, або феномен двовір"я"

Проводить:

 Наталія Кривда – доктор філософських наук, професор кафедри української філософії та культури КНУ ім. Тараса Шевченка.

Тривалість

1,5 години

Контактний телефон 

0974463158

Місце зустрічі:

Контрактовая площадь, 7, вход в арку с ул.Фроловской(между №1 и №3)


Християнство, яке досить швидко запанувало в Києві, зіткнулось з певними перешкодами – у Новгороді, Ростові та Муромі, де слов'янське населення становило меншість. 
 
Багатолике слов'янське язичництво (політеїзм) боронило себе від християнської проповіді, народ  не приймав чужої віри, маючи власних богів. 
 
Простим  людям треба було і поворожити, і позбутися нічних привидів, і домовитися з лісовиком… Християнство не подолало давній міфосвіт. Київські князі завоювали велику територію, об'єднали фінські, балтські, слов'янські племена, але світогляд, колись оригінальний, по суті, залишався мозаїчним. 
 
Як своєрідна ідеологія, культурна конструкція двовір’я  утрималось протягом століть. Особливо стійкими виявилися нижня демонологія, яка не залежить від формацій. 
 
Коли, як і чому на місці колишніх жертовних гаїв виникла "Свята Русь"? 
 
 Чому києво-руська культура має таке драматичне поєднання різнорідного ?
 
І що ж таке феномен двовір'я? 
 
Про все це, та про 
символіку свят, 
особливості пантеону святих, 
переплетення церемоній і ритуалів,
про прикраси і назви київських вулиць – на лекціі Наталії Кривди!
 
ВАЖЛИВО!
 
Вартість участі при оплаті попередньо 140 грн (реквизити повідомимо після реєстрації).
Вартість участі при оплаті безпосередньо перед лекцією 180 грн або 160 грн, якщо ви власник карти КОД
 
У день лекції оплата не повертається і на інші лекції не переноситься.
За винятком тих випадків, коли лекція скасовується або переноситься з вини організаторів.ВІДГУКИ

Залишити відгук:

Хто проводив: Наталія Кривда – доктор філософських наук, професор кафедри української філософії та культури КНУ ім. Тараса Шевченка.

В цей зимовий вечір у каміна було не просто тепло, було жарко!:) Пані Наталя запалила з перших хвилин лекції - харизматична, цікава, блискучий оратор. Присутні слухали, затамувавши подих, а потім ще довго не хотіли відпускати.) Дякую організаторам і пані Наталі.


Неймовірна лекція, яка досі тримає мене, хоч минув уже майже тиждень. Багато практичних, цікавих речей, які розказала нам пані Наталя, тепер тримаються в голові і їх постійно хочеться комусь розказати. Це той момент, коли жив усе життя і не задумувався над якимись сталими речами, а тут лектор така бумм! і пояснила їх, розказала про їхнє походження. І все. Світ вже не такий як раніше. Якщо хочеться відчути подібне, щиро запрошую на цю лекцію. Дякую, пані Олені, що запросила ще одну таку цікаву особистість на свої лекційні вечори.


Дякую чарівної пані Наталі за цікаву лекцію. Сподіваюсь на продовження.


Лекція була дуже цікава! мені здається, що навіть тим, хто по роботі не має з цим справи. Настільки легко і, в той самий час, інформативно була подана тема. Дякую пані Наталії і вже чекаю на нову лекцію!