Лекції

Творчий вечір Наталіі Павлусенко "Герої козацької України"

Контактний телефон 

097 446 3158

Початок у

19:00

Місце зустрічі:

Контрактовая, 7, вход с ул.Фроловской


«Віват, запорожці!», – саме так кричав хоробрий мушкетер Шарль дю Бас (гасконець д’Артаньян) після того, як впала неприступна фортеця Дюнкерк.
 

Крізь туман століть проглядають красиві й мужні постаті воїнів у чудових обладунках, біля гарних коней. Саме  до  них приходили по допомогу посли від самодержавців Іспанії, Франції, Польщі, Росії, саме вони боронили свої та чужі кордони.


Портретна серія Наталії Павлусенко "Герої козацької України" поєднала героїв минулого і героїв сучасності...
 

Тендітна жінка в дукачах та коралях привітно усміхається:
– Коли почалася війна, то я перестала продавати портрети гетьманів до Росії. Раніше посміювалася над ними, що їм так цікаво. У них тих царів було по пальцях порахувати, а у нас 66 гетьманів було, демократія. Коли я вирішила писати Северина Наливайка, то зрозуміла, що там нема жодного портрета. І я стала думати, як його намалювати.

Спочатку я знайшла літературний твір Вінграновського, де він описав Наливайка. А потім побачила фото героя України Олександра Мороза. І я зрозуміла, то точно він.


 

На творчому вечорі ви дізнаєтесь:
 

  • Чому козаки носили перстні;
     
  • Про якого казака казали, що не він боїться смерті, а смерть боїться його;
     
  • Який отаман не програв жодного бою;
     
  • Чому Сірко написав лайливого листа Дорошенко.

 

І це далеко не все!


Кажуть, що народ, який не знає свого минулого, позбавлений свого майбутнього. Багатство кожного народу є істинним, коли кожна людина знає про своїх нащадків і пишається своїм минулим!

 

ВАЖЛИВО!
 
Вартість участі при оплаті попередньо 140 грн (реквизити повідомимо після реєстрації).
Вартість участі при оплаті на місці 180 грн або 160 грн, якщо ви власник карти КОД.
Светлана

Вчора пощастило побувати на чудовому творчому вечорі художниці Наталі Павлусенко. Дякую! Похмурий осінній вечір виявився по-домашньому теплим і затишним)


Жанна

Творчий вечір Наталії Павлусенко `Герої козацької України`. Вечір-розмова з пані Наталею, для якої однією з головних тем в творчості була і є історія України. Художниця працює у жанрі історичної реконструкції і створила портретну галерею `Гетьмани України`. Робота ця дуже складна, вимагає серйозних історичних досліджень, на жаль, в іконографії наших гетьманів дуже багато білих плям, часом образ відтворюється по крихтах. А крім того необхідно передати енергетику людини... Цікава зустріч з людиною, яка нагадує нам про те, що багатство кожного народу є істинним, коли кожна людина знає про своїх нащадків і пишається своїм минулим!


Оксана Боровая

Дуже теплий, художньо-історико-біографічно-патріотично-мистецький вечір біля каміну в самому старому будинку Києва на Подолі, організований моїм улюбленим і талановитим екскурсоводом Оленою Безрук, з неймовірним відкриттям для мене - чарівною, дуже красивою жінкою-художником Наталією Павлусенко. Цікаві розповіді художниці про створення образів своїх героїв - гетьманів та видатних історичних фігур гетьманської козацької України. Якими вони були в дійсності. Дослідження історії портрету героя, проведені самою Наталією та, одночасно, істориками, антропологами та мистецтвознавцями, вивчення його біографії, історичних подій тих часів, історії костюму, навіть образів літературних творів для встановлення достовірності образу дуже вразило мене поєднанням в людині таланту, цікавості, любові до своєї країни, її історії, її коріння. Рада знайомству з Наталією та її творчістю. Дякую за чудово проведений час напередодні свята!


Ирина Ляшко

Очень интересная встреча получилась. Время пролетело незаметно и часа оказалось мало , хотелось ещё продолжения. Наталья интересная женщина с невероятно положительной энергетикой. Обязательно схожу на ее выставку. Спасибо кивкоду за встречу и жду еще встреч с интересными людьми.


Антоніна

Напередодні Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва побували на творчому вечорі дуже цікавої людини, талановитої київської художниці Наталії Павлусенко «Герої козацької України»!!! В камінному залі легендарного теплого самого старого жилого будинку Києва на Контрактовій 7. Велика подяка пані Наталій Петрусенко, нашому самому креативному київському гідові пані Олені Безрук, та туристичній фірмі `киевский код (клуб отличного досуга)` за надану можливість відкрити нові сторінки історії і побачити найбільш реалістичні портрети великих українських гетьманів. Такі, навіть не лекції, а дружні спілкування в теплій дружній обстановці - найкращий метод опанування нових сторінок історії України.