Химери Незалежності (Нова Забудова)

Проводить:

 Іван Приходько

Контактний телефон 

063 923 82 23; 098 609 3352

Місце зустрічі:

Бессарабська площа, біля входу в Billa


Примари свободи чи багатий внутрішній світ? Що рушить митцями? Що спрямовує їх дії? Що надає їм сили і здатність створювати неперевершені шедеври, невважаючи на виклики долі і тиск системи? Герої відомого київського району «Нова Забудова» непересічні люди, яких доля провела крізь вогонь, воду та мідні труби, крізь злети та падіння, крізь Крим і Рим. В декораціях Великої Васильківської відбувались невірогідні події. Світові з’являлись справжні шедеври і зникали, здавалося би назавжди. Проте нам вдасться натрапити на їхній слід, доторкнутися до їхнього ще живого дихання і відчути їхнє тепло. Чи не у самій назві цих місць криється таємниця, яка надає живлячу енергію для постійного переродження? Отже саме сюди майже двісті років тому були безапеляційно відселені мешканці Печерська. І до речі, за які саме гріхи?
 
Тут ми дізнаємось:Як й ким був врятований Михайлівський Золотоверхій?
  • Котра з українських акторок стала прообразом чеховської «Чайки»? За що вона знехтувала його пропозицією про співпрацю? І чи вдалось їй зіграти роль Ісуса Христа?
  • Яка жінка зробила найбільш влучне брендування найбільш видатного єврейського письменника? І як так вийшло, що він не зняв капелюха перед вождем світового пролетаріату?
  • Котрий із київських кінотеатрів так і не показав кіно, проте наробив гармидеру в столиці СРСР?
  • Котра представниця київського спортивного клубу «Сокіл» не на жарт розлютила московську пресу і наробила ажіотажу навіть більш, ніж відома мертва петля Петра Нестерова?
  • За який епізод і в яком саме фільмі нащадок грузинських князів ледь не потрапив на Колиму за буржуазний український націоналізм?
  • До речі, скільки разів треба розстрілювати українського гумориста? І навіщо він ходе до лісу з рушницею?
  • Чи можна гімназистам відвідувати квартал Червоних Ліхтарів? До того ж, а чи можна показувати фільм про життя цього ж кварталу?
  • Що спільного між Миколаївським Костелом та Шахським Палацом в Тегерані?
  • Як так сталося, що на Троїцької площі ледь не встановили пам’ятник Тарасу Шевченко? Що цьому завадило? І за що Хрущов знищив перший в Україні монумент Кобзареві?
  • Що спільного поміж генетикою та музикою кольору?
 
Це та багато іншого ми розкриємо, прогулявшись однієї з найбільш загадкових і несподіваних вулиць Старого Києва. Приходьте – буде цікаво!ВІДГУКИ

Залишити відгук:

Хто проводив: Іван Приходько