Личности

Виктория Воронина
Виктория Воронина

Меня зовут Виктория Воронина, по образованию я историк, по призванию – поисковик: нахожу остатки истории среди повседневной жизни и стараюсь возвращать забытые имена выдающихся киевлян.
 
Всегда обращаю внимание на детали при изучении старых построек или захоронений. Искренне радуюсь, найдя старую плитку в подъезде дома, клеймо старого мастера на, к сожалению, заброшенном надгробии.
Для меня Киев – город, полный удивительных открытий и тайн. Пытаюсь их разгадать, гуляя не только по парадным улицам, но и трущобами, старыми дворами, кладбищами и подворотнями.
Там живет тайна, атмосфера и, собственно, история. Самые интересные детали собираю в собственную копилку неординарных маршрутов.
  С удовольствием делюсь своими знаниями и находками с неравнодушными гостями своих экскурсий.
Я просто в захваті від цієї екскурсії!! А Вікторія - екскурсовод від Бога! Не хочу спойлерити, тому просто скажу: хто не був на екскурсії `Від Щекавиці до Хоревиці`, йдіть, не пошкодуєте.


Вчора була не екскурсії Кловським Яром, дуже змістовна. Мені сподобалося. Цікавий маршрут, гарний єкскурсовод.


Дуже цікава екскурсія та дуже освічена екскурсовод Виктория. Дякую за 4 години цікавостей та невідомих мені до цього моменту фактів та неймовірних історій про стародавні місця Києву. Байкове також здивувало своїми неординарними лічностями, які там поховані. Виктория чудово вплітала в розповідь читання віршів та загалом чудово до дрібниць знала про всіх, о ком розповідала. Дякуємо за подорож в невідомі місця, обовʼязково приєднаємося ще!


Дякую Вікторії за її авторську і дуже цікаву екскурсію `Кловський яр`. Екскурсія змістовна, інтригуюча, захоплива. Після екскурсії Вам захочеться про почуте дізнатись більше подробиць. До нових зустрічей!


Екскурсія дуже класна. Багато ходили, історію нашого міста тай взагалі історію можна дізнатись не тільки в підручниках. На Байковому це як наше закорнервоване минуле. Єдине що було б цікаво не тільки про видатних письменників, архітекторів та інших діячиів а цікаві долі простих людей що жили. Історії що були б захопливі і цікаві просто з життєвого погляду і досвіду, аабо вражали нас


Дякую за чудову мандрівку! Ексурсія віл пані Вікторії вразила своєю наповненністю, глибокими знаннями. цікавими фактами, вишуканою поезією та великою повагою та любов`ю до Міста! Приємно вражена! До нових зустрічей!


Володимир

От Щекавицы до Хоревицы

Віка!Світла людина,з душею поэта,що передає свою любовь до тем,які вона детально опрацьовує.На єкскурсії від Щекавіці до Хоревиці,мені особисто відкрилася нова сторона Києва про яку я не знав!Як дверь в портал,де бачу нашарування культур,містики,релігій,ще робить наш світ богатым!Дуже вдячний і зворушений до глибини душі!!!


13 квітня познайомилась ще з одним чудовим гідом Київського КОДу, відвідавши авторську екскурсію Вікторії Вороніної `Стара околиця: Байковий некрополь та Деміївка`. За допомогою цього екскурсовода ми мали змогу занурити в минуле колись строкатої і затишної Демпіївки, дізналися багато нового про видатних киян, побачили місце розташування вівтаря першої церкви Байкового некрополя, почули чудові вірші в чудовому виконанні. Дякуємо Вам, Вікторія!


Дякуємо за чудову екскурсію,раджу усім і до нових зустрічей


Вікторія, дякую за чудову екскурсію! Супер! Рекомендую.з нетерпінням буду чекати нових.


Дякую за чудову екскурсію. Вікторія дуже цікаво розповідає, надає багато інформації. Рекомендую! З нетерпінням чекаю нових екскурсій.


Екскурсія Кловським Яром, це вже друга екскурсія Вікторії Вороніної, на якій я була присутня. Перша була Байковим кладовищем. Обидві- цікаві, змістовні, з безліччю мало знайомих фактів з історії Києва і конкретної місцевості, життя відомих киян. Дякую Вікторії за гарний і корисний початок вихідних!


Виктория,Bravo!!!!!


Екскурсія на контрасті-зима-літо,холод-тепло,…дуже багато позитиву і емоцій!Дякуємо Вікторії за такий заряд бадьорості 😇та за багато нової цікавої інформації .Рекомендуємо👍


Дуже задоволені екскурсією-що називається екскурсія на контрасті-с зими -у літо,з морозу -у тропіки.Дуже підвищує емоційний стан!!!Рекомендую!Дякуємо Вікторії за великий обʼєм інформації і легку подачу.


Байкове восени - неймовірне, як і сама екскурсія. Цікаво в черговий раз послухати про видатних українців та іноземців, дотичних до історії Києва.


Дуже цікава, нестандартна екскурсія. Захоплююча розповідь про старокиївську промисловість, таємна стежка на цвинтар, проникливі історії киян, живих і мертвих.


Виктория Вознюк

Старыми тропами Новой Дарницы

Дуже дякую Вікторії за чудову екскурсію. було надзвичайно цікаво. На цю екскурсію спочатку ходила мама з подругою, потім я товарищем. Було дійсно захопливо. Тільки частина із кладовищем виявилася, на мою думку, зайвою. У всіх моїх (крім мере) це викликало гнітючий настрій. Можливо через війну, але такий контент трохи заважкий


Дякую Вікторії за чергову цікаву екскурсію. Вражає скільки мистецтва, романтики та неординарних подій ховає у собі Кловський Яр) Не менш цікавими були історії про визначних лікарів та митців, долі яких пов`язані з Кловським Яром, а також їхній неоціненний спадок) Після екскурсії Кловським Яром зовсім інакше дивишся на навколишню місцевість)


Була на екскурсії 22.10.2023, дуже сподобалось! Дізналась багато нового та цікавого про Кловський узвіз та його околиці, за що вдячна Вікторії, яка із захопленням розповідала нам про наше улюблене місто! Відразу помітно, що екскурсовод любить свою справу! Дуже рекомендую цю екскурсію! Єдине, що екскурсія була не 2,5-3 години, як зазначено, а 3,5 години, тому будьте до цього готові та заздалегідь плануйте свій час )


Чудова подорож медичними та мистецькими стежками разом з пані Вікторієй, як завжди була якравою, насиченою цікавими історіями та несподіванками. Сама пані Вікторія - ерудована, яскрава та приємна! Щиро рекомендую екскурсію!


Дякую Вікторії Вороніній за екскурсію 15.10.2023 по Деміївці та Байковому некрополю! Невідомі факти, без перебільшення нетривіальні розповіді про видатних особистостей, якісно спланований маршрут, грамотна мова екскурсовода - усе зробило цю екскурсію цікавою та корисною! Раджу записуватися до Вікторії на екскурсії.


Дуже цікава екскурсія. Багато цікавих відомостей з історії Києва і про киян, причетних до історії.


Після першої зустрічі з Вікторією на екскурсії по Байковому кладовищу захотілось її почути знов. Екскурсія по Кловському узвозі не розчарувала. Вікторія вміло та професійно передає епоху про яку розповідає. Креативно та з інтересом подає інформацію, знаходить нові грані історії, що роширює кругозір, створює творчу атмосферу.


Не уявляю, де наш гід - Вікторія, знайшла стільки цікавої та не тревіальної інформації, адже за кожним будинком та постаттю відкривався цілий всесвіт подій, які хочеться досліджувати і надалі. Дякую за насичену та змiстовну прогулянку маловідомими закутками міста.


Галина  Юрковець

Кловский яр: тайны тихих аллей

Мені сподобалася екскурсія.Дійсно, Печерськ різний: з елітними дохідними будинками та скромними будівлями Олександрівської лікарні, але не менш колоритними та спроектованими відомими архітекторами.Трохи заглибишся в квартал, і розумієш, що живеш зовсім поруч, але тут за всі роки ні разу не була. Цікаві подробиці, деталі з життя відомих вчених та художників, будинки зі своєю аурою і звісно сходинки, стежки, арки...будьте готові до цікавої прогулянки з Вікторією. Дуже раджу 😉


Екскурсія охоплює, здавалося б, невелику частину центру, але для багатьох саме ці місця можуть бути невідомими, як от для нас. Дуже сподобалось, гарно розрахований темп екскурсії + несподівана фінальна мистецька частина :)


Олександр і Наталія

Кловский яр: тайны тихих аллей

Не знали про такі цікаві місця і зовсім поруч! Дякуємо Вікторії за відкриття маленьких таємниць нашого рідного та, здавалося, знайомого міста!


Цікава, насичена різноманітними фактами та історіями з минулого екскурсія. Особливо сподобався дендропарк, мандрування «козиними стежками», будинок художників та незапланована зустріч із сусідом митців, розповідь якого доповнила інфрмацію нашого гіда. Із мінусів - завелика група (більше 30) та відсутність мікрофона у гіда (біля дороги було занадто шумно).


Дякую велике за екскурсію, мені дуже сподобалося. Було дуже цікаво дізнатися про історичні події на Кловському узвозі. Я дізналася багато чого нового;)


Дякую Вікторії за чудову екскурсію. Час пролетів, як одна мить. Професійна подача інформації, чудова атмосфера. Особа подяка за вірші- це неперевершено !!!!!


Чудова екскурсія! Цікава, змістовна, насичена! Відвідала 03.09.23, надзвичайно задоволена! Дуже дякую Вікторії за цікаво і приємно проведений день!


Просто неймовірна екскурсія! Дізналась дуже багато нового, не дивлячись на те, що я тут поруч працюю та давно цікавилась історією Соцміста. Вікторія - просто чудовий екскурсовод. На жаль, навіть 3,5 години мало для такої екскурсії. Адже є стільки цікавих будівель і по вул. Краківська, і по вул. Будівельників, і по вул. Бажова. Сподіваюсь, що Вікторія продовжить тему екскурій Лівобережжя і включить їх до своїх нових екскурсій.


Дуже цікава екскурсія! Дякую Вікторії за гарно проведений час. Якщо Вам подобається епоха 40-50-х рр. рекомендую відвідати дану екскурсію. Цікаві розповіді Вікторії та навколишнє середовище району допомагають зануритися в ту епоху, коли дорослішали наші батьки, бабусі і дідусі. Дякую!


Дуже сподобалося. Молодий, але дуже обізнаний і цікавий гід. Шкода тільки, що саме кладовищє в занедбаному стані, до деяких могил важко наблизитися. А ще прогулянці додала містики кішка біля поховання батьків Михайла Булгакова - такий собі привіт від Кота Бегемота!


Дуже цікава та захоплююча розповідь про життя дарничан,близьке та минуле,життєрадісне та надзвичайно трагічне.Допитлива та професійна Вікторія підготувала багато цікавого, іноді несподіваного,тому екскурсія мене вразила та запам`яталася.Обов`язково піду на інші потужні авторські заходи Вікторії.Дуже дякую!


Були на екскурсії 6.08.Дуже цікава і незвичайна подорож в минулі часи. Дякую!


З перших хвилин спілкування видно, що екскурсоводка Вікторія захоплена і `хворіє` дослідженням історії Деміївки та Байкового кладовища. Склалось враження, що вона знає, всі широкі та малі стежки між похованнямта історії всіх людей, що знайшли там спокій, бо не було питання, на яке б у неї не було відповіді. Її `хвороба` передається і захоплює цілком :))) Прогулянка довга, дехто `зійшов з дистанції, бо в день мого відвідування спека була 35С. Але я дійшла до кінця і щиро раджу всім відвідати цю авторську екскурсію. Порада-одягайте довгі штани, бо інколи доводилось йти притул з кропивою та шипами. Дякую, Вікторіє!


Чудова екскурсія, що розкриває багато прихованих `артефактів` київського Лівобережжя.


Щиро дякую Вікторії за дуже цікаву, пізнавальну екскурсію здавалося б знайомими місцями. Завдяки дійсно несподіваним фактам, місцям, знахідками навіть те, що маршрут досить тривалий, час пройшов непомітно та зовсім не втомив насиченістю. Стільки деталей може знати тільки справжній фанат своєї справи і це відчувається.


Щиро дякую за екскурсію! Насичена, змістовна, драйвова! Дізналася багато цікавого про місцевість, де провела дитинство.


Хочу висловити свою вдячність Вікторії за чудову екскурсію,враження від якої не пошкодив навіть сильний дощ. Все дуже сподобалось, Вікторія - знавець і , відчувається, фанат своєї справи. Обов`язково відвідаю із нею екскурсії ще!


Ходили з племінником, екскурсія дуже сподобалась дізнались багато нового і цікавого. Вікторія майстер своєї справи, рекомендую.


Дякую за змістовну і цікаву екскурсію


Дякую Вікторії за дуже цікаву та змістовну екскурсію. Я навіть не підозрював наскільки велика на події історія Дарниці. Вікторія показала як сучасні об`єкти, так і їх вигляд багато років тому, а також проект того яким міг би бути Дарницький вокзал. Продемонструвала нам нетривіальну архітектуру району та розкрила деякі історичні факти від яких холоне кров.


Була на змістовній цікавій екскурсіі Новою Дарницею, яку проводила Вікторія. Відчувається не тільки знання, але й любов до цієї місцини! Екскурсія тривала, але не виснажлива. Буде цікава не тільки мешканцям Дарниці, але й іншим киянам, кому дослідження різних районів Києва розкриває горизонти пізнання і розуміння Міста. Щиро раджу пройтися старими стежками Нової Дарниці!


Андрій Казанцев

Старыми тропами Новой Дарницы

Дякую Вікторії за цікаву екскурсію! Доволі колоритний маршрут, здавалося б у такому непримітному місці. Справді, цікаві несподіванки ледь не на кожному розі вулиць, починаючи від Таращанця, колишнього будинку пропаганди та агітації до одного з найбільших стадіонів у місті, що за словами працівників `поки відпочиває`. Особливо вразило скільки подій та історій ховає у собі Нова Дарниця. Також хочеться відмітити ту відданість та турботу з якою Вікторія проводить екскурсію, учасникам екскурсії максимальна наочність гарантована.


Дякую пані Вікторії за дуже цікаву і змістовну екскурсію. Час минув непомітно. Наша прогулянка тривала майже чотири години і за цей час ми дізнались багато нового. Гордість бере за те, що наші видатні українці багато в чому перші у світі. Шкода тільки, що стара частина Байкового кладовища знаходиться у занедбаному стані... А загалом, вихідний пройшов чудово! Бажаю пані Вікторії безліч вдячних екскурсантів!


Дуже насичена екскурсія. Дізналась багато нового і цікавого. Захотілося розширити свій кругозір, вивчити Київ глибше. Дякую Вікторії! Єкскурсовод чудовий. Відчувається любов до своєї справи. Деякі поради бажаючим відвідати екскурсію: беріть водичку, головні убори (влітку жарко), зручне взуття, бо ходити доведеться ну дуже багато!


Дуже сподобалася екскурсія. Вікторія організувала цікавий маршрут, відкрила невідомі факти про Демівку, її як стару, так і нову історію. Щодо старої частини Байкового кладовища. Вікторія не лише розкрила історію самого кладовища але розкрила образи відомих та забутих визначних людей, читала вірші поетів, що додало більшої атмосферності та краси екскурсії.


Вже, на моє задоволення, традиційно - дякую Вікторії за цікаву екскурсію, вміння захоплююче розповісти про речі, на які в інших обставинах і зовсім не звернув би уваги. Дякуємо за ентузіазм та азарт у дослідженні, і прагнення розлити радість дослідження з іншими.


Дякую пані Вікторії за чудову драйвову експансію! Завдяки їй вдалося побувати у таких куточках Соцміста,куди сама б не добралася, і дізнатися багато цікавого. Дуже обізнаний та енергійний екскурсовод. Рекомендую експансію. Взувайтеся у зручне взуття😃


Дуже сподобалася екскурсія! (але треба, звісно, бути готовим до архітектури п`ятдесятих). Вікторія добре знається на темі, розповідала багато подробиць, в тому числі з досвіду спілкування з місцевими. Також дізнались багато нового про українських художників і художниць (так що не тільки архітектура))


Екскурсія перевершила мої очікування, 3 години пролетіли непомітно, все життя живу на Лівому березі, часто їзжу біля тих місць, але взагалі не думав що там стільки всього незвичного та цікавого з різними історіями. Окремо хочу відзначити Вікторію, вона дуже гарно була підготовлена, показувала не лише ці місця у теперішньому стані,а також демонструвала їх фото радянських часів, також дуже гарні фото витворів тогочасних художників та архітекторів, попросила жильців пустити нас всередину дуже незвичайного будинку і продемонструвала зв`язок між грою STALKER та аварійним районом і відповідала на будь-які питання. Тому раджу, єдине, що попереджую,що Екскурсія довга( 3 -3,5 год),бо дуже багато всього, тож розраховуйте свої сили ну і час)


Олександр Бутенко

Большие и малые тайны Левобережья

Дуже цікава екскурсія, тому що з неоднозначного місця вдалося зробити захоплюючу прогулянку з безліччю живих деталей. Дякую Вікторії, за цікаву розповідь та за насиченість.