Життя у Києві
Андріївський узвіз
Андріївський узвіз

Автор Маша Покотило

Джерело Специально для киевского КОДа

Одною з візитних карток Києва є Андріївський узвіз.

 

Тисячі магазинчиків, туристів, місцевих, виставок – все це зібрано в одному гомінкому місці. Головною прикрасою є Андріївська церква, що возвеличується на верхівці. До речі, це єдина церква без дзвіниці. Чого ж їх не має? Є декілька версій. Одна легенда свідчить, що в давні часи гора, на якій зараз стоїть церква, омивалася морем. Після того як Андрій Первозванний поставив там хрест, вода таємничим чином відступила. Тепер церква закриває собою підземне море. Розбудити його може тільки дзвін, який викличе другий всесвітній потоп. Від неї йде дорога до Пейзажної алеї, Володимирській та Десятинній вулиці, а також вниз по Андріївському узвозу. Тут часто святкуються різні свята, зовсім недавно тут проводився фестиваль Грузії, а у серпні – місяці проходив парад вишиванок.

 

Якщо пройти нижче, то побачиш вуличку, на якій затишно розташована картинна галерея. Там можна розслабитись та насолоджуватися витворами мистецтва. Повз щось ти проходиш навіть не подивившись, а щось хватає тебе за погляд та не відпускає. Іноді ти дивуєшся, як можна так майстерно вималювати та скомпонувати кожну деталь. Ти поринаєш у інший світ – світ мрій. Іноді не втримуєшся і купляєш одну з них, але потім ні миті не жалкуєш про покупку.  По цій галереї можна гуляти годинами, але не завжди досить часу, тоді ти повертаєшся назад з легким відчуттям смутком, але в тім відчуваєш невимовну радість.

 

Біля самої контрактової площі знаходиться величезне графіті,  на всю стіну. Там зображена дівчина-українка, це графіті зроблено на тему «Українське відродження». Це підтримує патріотичний дух у нас, дає надію на прекрасне майбутнє. Ще кілька кроків і ти вже на контрактовій площі. І ти ні трохи не жалкуєш витраченого часу, а навпаки, мрієш прийти сюди ще.