Як козаки Київ будували!

Проводит:

 Павел Шинкаренко

Продолжительность

3 години

Контактный телефон 

063 923 82 23; 098 609 3352

Место встречи:

м Поштова площа, біля фунікулера



А й дійсно як це козаки будували Київ? Здається то якась нісенітниця. Київ будували давньоруські князі, польські воєводи, російські губернатори та імператори, радянські керівники. Здається немає тут місця козакам, тай грець з цим! Але ж ні! Бо якщо так думати то виходить, що самі українці тай майже не мають до розбудови міста відношення? Але все це омана – наші хвацькі козаки і тут мали не аби яку вдачу!

Найдавніша після Києвої гори частина міста – Поділ було майже повністю розбудовано саме козаками, всі найстаріші на Подолі споруди, церкви та кам’яниці були закладені представниками українського лицарства! В свої часи козаки зробили неоціненний вплив на розвиток та розбудову міста і відігравали головну роль в культурному житті городян. Козаки боронили українські традиції, релігію, волелюбний устій життя. Як тут не згадати, як Гетьман Сагайдачний демонстративно, з усім військом Запорізьким Низовим, наперекір волі короля та польської шляхти записався в Київське Братство! Як саме завдяки втручанню козаків була збережена київська православна митрополія. А скільки було побудовано церков, монастирів і навіть лікарень коштам українських гетьманів, отаманів, полковників і сотників. І навіть після ліквідації Гетьманщини та козацьких вольностей наші лицарі нікуди не ділись! Саме представники козацьки родів ставали найбагатшими київськими меценатами, культурними та політичними діячами, можновладцями як на київському рівні так і нарівні всієї Російської імперії. Як недивно, але саме козацька кров багато в чому дала можливості для розвитку Російської імперії.

Тож не годиться забувати своє коріння і варто розфарбувати цю білу пляму в історії міста! Ця екскурсія присвячена саме добі козацтва в Києві, київським козакам, українським традиціям та культурі в ті часи, добі з кінця XVI до кінця XVIII сторіччя, періоду козацької держави Гетьманщина, відомим козацьким діячам, що мали відношення до Києва та ті. Ми пройдемося відомими місцями київського Подолу, але поговоримо про них зовсім під іншим кутом зору, через призму козацької доби.
Базовою мовою проведення цієї екскурсії є українська мова. Можливо індивідуально замовити цю екскурсію іншою мовою.

Маршрут та об’єкти показу:
Дзвіниця церкви Миколи Доброго, контрактова площа, церква Пирогощі, місце де розташовувався костел домініканців, Флорівський монастир, Притицко-Микільська церква, садиба Сави Туптало, Києво-Могилянська академія, церква Благовіщеня, місце де було економічне подвір’я Межигірського монастиря, музей Гетьманства, церква Пророка Іллі та інше.




Александра

Проводил Павел Шинкаренко

Спасибо огромное за шикарный экскурс в средневековье! Павел замечательный экскурсовод, знающий множество интересных фактов и умеющий заинтересовать. Без устали и с огромной энергией водил нас по интересным местам. С удовольствием прогулялись по любимому Подолу и узнали много исторических фактов про знакомые и незнакомые улицы, дома и храмы Подола, да и вообще про историю родного города. Ещё раз спасибо за замечательно проведенный выходной. Обязательно приобщимся к вашим мероприятиям в будущем! Успехов и процветания!