Лекція: "Київськими слідами неокласиків"
Проводит:
Продолжительность
2 часа
Контактный телефон
063 923 82 23; 098 609 3352
Место встречи:
Контрактовая площадь, 7, вход в арку с ул.Фроловской(между №1 и №3)
Їх було п'ятеро і вони вважали себе киянами. Вони хотіли зробити світ кращим, а мистецтво досконалішим.
Їх називали Лебедями, і саме ці птахи, що ринуть у небесну височінь, прикрашають меморіальну дошку на будинку в самому центрі Києва, і це єдиний будинок, присвячений київським неокласикам.
Кохання і зрада, мужність і легкодухість, легенди і бувальщина – все про київське життя представників «Розстріляного відродження» – «Лебедів» із «п"ятірного Грона нездоланих співців» - так називали київських неокласиків.
Кохання і зрада, мужність і легкодухість, легенди і бувальщина – все про київське життя представників «Розстріляного відродження» – «Лебедів» із «п"ятірного Грона нездоланих співців» - так називали київських неокласиків.
Микола Зеров – український Патрицій , ідеолог нової модерністської течії у поезії початку 20-го століття, разом із дружиною жив на вулиці, якою ми ходимо майже щодня.
А за кількасот метрів жив його друг, вчений і по-сумісництву агент НКВД. Він все життя кохав дружину відомого поета, та тільки через 20 років після його загибелі став її офіційним чоловіком.
Зовсім поряд, у будинку з меморіальною дошкою хірургу, якого знають всі, створював свої поетичні перлини забутий сьогодні професор – поліглот, друг М.Зерова, також знищений сталінським режимом. Чому його останні дні були затьмарені докорами сумління і муками совісті?
Про мужність і незламність якого поета-перекладача і вченого ходили легенди?
Як український поет-неокласик під час другої світової війни опинився у нацистському війську на окупованій рідній землі?
Ми здійснимо віртуальну прогулянку Києвом 20-х, 30-х років місцями, пов'язаними з Київськими неокласиками. Ви почуєте драматичні історії митців і кумедні випадки з їхнього життя. Ви познайомитесь з найкращими зразками їхньої творчості, шаржами, карикатурами.
На вас чекає багато відкриттів.
Микола Зеров, Михайло Драй-Хмара, Освальд Бургардт, Павло Филипович, Віктор Петров – забуті імена видатних українців.
Згадаємо! Приходьте, не пошкодуєте!
ВАЖЛИВО!
Вартість участі при оплаті попередньо 140 грн (онлайн під час реєстрації).
Вартість участі при оплаті безпосередньо перед лекцією 180 грн або 160 грн, якщо у вас є картка КОД.
У день лекції оплата не повертається і на інші лекції не переноситься.
За винятком тих випадків, коли лекція скасовується або переноситься з вини організаторів.
ОТЗЫВЫ
18.03.2019 Світлана
Проводил Алла Бондаренко
Класна лекція. Про живих людей , а не мертвих корифеїв літератури. Дуже рекомендую, особливо підліткам, як антидот до шкільних нудних уроків